Aktuálně

Vítáme Vás na nových webových stránkách školy. Záložky i články jsme zachovali stejné jako na starém webu, předpokládáme tedy, že se s nimi brzy sžijete.

 Jídelníčky budeme nadále  zasílát emaily jako doposud. Ostatní e-mailové zprávy budete dostávat dále.

Přejem Vám pěkné počtení.

Kolektiv školy.

 

Směrnice k úplatě

Vážení rodiče, vzhledem ke změně legislativy vydávám novou Směrnici k úplatě za předškolní vzdělávání. Podstatnou změnou je to, že úplatu  za předškolní vzdělávání nyní stanovuje zřizovatel. Po vzájemném jednání je úplata vyšší, od září 2024 bude  ve výši 600,- Kč za měsíc.

Prosíme rodiče stávajících dětí, aby si v září 2024 navýšili své trvalé příkazy. Děkuji za pochopemní.

Směrnice je v příloze. Blanka Nešporová, ředitelka MŠ

Výsledky přijímacího řízení

Dobrý den, vážení rodiče, vyvěšuji výsledky přijímacího řízení. Přijatých žádostí bylo celkem 73, míst na MŠ 35. Přijaty byly všechny děti, které do 31.8.2024 dosáhnou 3 let ( podle Školského zákona) - buď k nám nebo na MŠ Na Sídlišti.

Více míst v MŠ bohužel není. Na další děti se budeme těšit za rok. Seznamy jsou v příloze.

Blanka nešporová, ředitelka MŠ

ZÁPIS DO MŠ

Dobrý den, vzhledem k očekávanému velkému náporu přihlášených dětí (celkem 86) prosíme rodiče, zda by se nemohli dostavit na zápis BEZ DĚTÍ. Víceméně jde o administrativní krok- předání žádosti, kontrola očkování, kontrola trvalého bydliště, převzetí registračních čísel.

Rodiče přihlášení na čas budou přednostně odbavení. Pro ostatní budu k dispozici až do odpoledních hodin- po obědě v kanceláři MŠ- ředitelně.

Předejdeme tak zácpám ve třídách i dlouhému čekání-  frontám.

Děkuji za pochopení. Mgr. Blanka nešporová, ředitelka

Elektronický předzápis

Vážení nové rodiče,

od 1.4.2024 budete moci zapsat vaše dítě v předzápisu do naší MŠ. Doporučuji jej vypsat, vyřeší to pořadí žádostí a ulehčí celé řízení. Dříve nebude systém fungovat !

Mgr. Blanka Nešporová, ředitelka MŠ

Odkaz na předzápis najdete v návodu:

 

Vážení rodiče,

pro usnadnění a urychlení zápisu Vašeho dítěte do naší mateřské školy můžete využít Elektronického předzápisu.  Je  možno využít přímý odkaz na informační stránku naší mateřské školy:

https://elektronickypredzapis.cz/materska-skola/hustopece

Dále Vás program navede, jaké další kroky je potřeba podniknout (tisk vyplněné žádosti, návštěva lékaře) a vše potřebné doručit do MŠ stanoveným způsobem v termínu řádného zápisu.

V systému Elektronického předzápisu můžete také provést rezervaci přesného termínu doručení Vaší žádosti do mateřské školy. Celý proces zápisu se tím výrazně urychlí.

 

Adaptační dny pro nové zájemce

Vážení rodiče, pokud máte zájem, aby vaše dítě nastoupilo k nám na MŠ můžete si k nám přijít na adaltaci. je určena opravdu dětem, které k námchtějí nastoupit.

Adaptace bude probíhat v měsíci dubnu a to konkrétně ve dnech 3., 10., 17. a 24.4. 2024- a to vždy od 8.00 do 10.00 hodin- v případě krásného počasí také poté do 11.00 hodin na zahradě MŠ.

Mějte na vědomí, že přezůvky a svačinku dětem vezmete z domu, a po celou dobu pobytu se svému dítěti budete věnovat! Učitelky vás rády přivítají, zapojí do aktivit, ale prioritně mají odpovědnost za děti již chodící.

Těšíme se na vás, modrá a žlutá třída v přízemí.

Pro přijímání bude od 1.4.2024 zde na stránce spuštěn předzápis. Vyplňte jej a pokud máte zájem určete si i čas pro zápis v úterý  14.5.2024 !!

Den otevřených dveří bude 9.5.2024.  Ten den bude čas na konzultace a dotazy.

Blanka Nešporová

Letní prázdninový provoz 2024

Provoz o letních prázdninách bude následující:

1. - 31. 7.
MŠ uzavřena
. Provoz bude probíhat v MŠ Na Sídlišti. Jako každoročně nám nabídnou pro naše děti 15 míst*. O termínu přihlašování vás budeme informovat.

1. - 23. 8.
MŠ otevřena- provoz bude pro přihlášené- potřebné děti.


26. - 30. 8.
MŠ uzavřena- přípravný týden na nový školní rok

 

*Přihlášky dětí k červencovému provozu zašlete v květnu 2024 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dřívější žádosti nebudu respektovat.

B.Nešporová

Den otevřených dveří a zápis dětí na šk.r. 2024/25

Dobrý den, letošní Den otevřených dveří bude 9.5.2024 od 8.00 do 10.00 hodin a odpoledne od 14.00 do 16.00 hodin.

Zápis dětí do mateřské školy na další kalendářní rok proběhne 14.5.2024. Měsíc předem budeme mít vyvěšený elektronický předzápis, jeho vyplnnění který bude k přijetí výhodou.

Podrobnější informace dostanete koncem března, B.Nešporová

 

seznamy dětí

Dobrý den, podle slibu vyvěšuji seznamy dětí. Začínáme v pondělí 4.9. a všichni se na Vaše děti těšíme.

Čtěte, prosím,  e-amily, které jste uvedli jako kontaktní- učitelky vám budou psát a navazovat "spojení". Dozvíte se zahajovací informace.Potvrďte příjem, prosím.

V pondělí ráno budou dveře dokořán, čipy dostanete ve třídách. Noví budou platit čipy co nejdříve- 200,- Kč / 2 kusy. 

Novítaké odevzdají dokumentaci, kterou obdrželi- vše podepsané !!!

Peníze na kulturu a do fondu SRPŚ prosím noste nejdříve  koncem týdne, děkuji.

B.Nešporová, ředitelka

Schůzka s rodiči nově přijatých dětí

Dobrý den, vážení rodiče. Nyní už víte výsledky zápisů do MŠ, Vám přijatým gratuluji, a obracím se na Vás s několika informacemi:

1) pokud jste si nástup rozmysleli- dejte mi ihned vědět, na  místa čekají náhradníci

2) pokud se k nám těšíte, dostavte se na informativní schůzku. Bude se konat 14.6.2023 v 15.30 hodin v zelené třídě. Pozvánka je níže. Účast je nutná. Pokud nebudete moci přijít, zavojte a domlute si jiný termín- musíte mi podepsat rozhodnutí o přijetí, dohodu o docházce a odnesete si spoustu formulářů k vyplnění.

3) seznamy budu mít až v červnu. teprve potom se dozvíte, do které třídy vaše dítě nastoupí.

4) dotazy odpovím e-mailem nebo na schůzce.

===========================================================================================================================

 Informační schůzka

     pro rodiče nově přijatých dětí se uskuteční ve středu  14.6.2023  v 15.30 hodin v MŠ Školní 25, Hustopeče  v zelené třídě (zadní budova, I. patro). Prosím bez dětí!

Na programu bude provoz příštího školního roku, seznámení se školním řádem, chodem školy, platbami a podpisy nutných formulářů, vaše dotazy.

     Dostanete seznam věcí potřebných do mateřské školy, další nutné formuláře, podrobné informace a rady jak „bezbolestně začít“ se školní docházkou, odpovím na Vaše dotazy.               

           Těším se na vás.                                                                     Mgr. Blanka Nešporová,ředitelka školy

   

* Pokud se výjimečně nemůžete dostavit, dohodněte si jiný termín.

Kontakty:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 724 190 558

 

Oprační program Jan Amos Komenskýbanner eu

Šablony IV. v MŠ Pastelce v Hustopečích

Projekt č. CZ.02.02.XX/00/22_002/0000592

„Šablony“ jsou jednou z možností, jak získat finanční prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů. Po analýze potřeb školy jsme se o tyto finanční prostředky přihlásili i my. Nyní již realizume potřetí. třetí výzva je platná v období 1.9.2022-31.8.2025.

Plná částka schválená pro naši školu 617 162,- Kč a to zejména na:

1.I/4 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ

1.I/5 Spolupráce pracovníků ve vzdělávání MŠ

1.I/6 Inovativní vzdělávání dětí v MŠ

1.I/8 Odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání v MŠ

Finanční zabezpečení z tohoto projektu nám pomůže prohloubit si vědomosti při řešení problematiky individualizace, inkluze, modrních forem vzdělávání atd. 

Dále  budeme s dětmi na třídách organizovat finančně náročnější projektové dny mimo MŠ.

Díky financím z evropských fondů si tak můžeme dopřát nákladnější činnosti a zakoupit pomůcky, na které z běžného provozu peníze nemáme.

Mgr. Blanka Nešporová, ředitelka školy